KASET CEPHE

Kaset Cephe Cephe

Kaset Cephe; çelik ve Prefabrik yapıların cephe kaplamaları için gerekli olan taşıyıcı konstrüksiyon imalatına gerek kalmadan direkt taşıyıcı olarak kullanılan bu sistemde iç cephe sacları 0,80mm den 1,50mm kalınlığa kadar cephedeki kolon açıklığına göre galvaniz üzeri boyalı sacdan imal edilir.

Kaset Cephenin en büyük avantajı bina içerisinde cephe taşıyıcı sisteminin olmayışı ve dolayısıyla iç cephede aşık veya kuşak görünmemesidir. 

Kaset sistem panellerin kalınlığı 50mm den 100 mm ye kadar üretilebilmektedir, panel genişliği ise 245mm den 800mm e kadar projenin teknik  gereksinimine göre belirlenir.

CEPHE KASET SİSTEM AVANTAJLARI

* İkincil taşıyıcı çelik konstrüksiyona gerek olmadan kolondan kolona montaj imkanı sunar.

* Taşyünü iç dolgu malzemesi ile yangın dayanımı sağlar.

* Kaset üzeri hem yatay hem de düşey döşenebilen son kat farklı formlardaki trapezler ile estetik görünüm kazandırır.

* Bina iç yüzeyinden bakıldığında konstrüksiyonsuz sade ve temiz yüzey imkanı sunar.

* Perfore edilmiş Kasetler tercih edilirse ses absorve ederek yapıya akustik özellik kazandırır.

* Sistem genellikle cephede kullanılıyor olsa da. çatıda da kullanılabilir.

* Kasetlerin aralarında Z profillerin vidalar ile tespiti ve lamba zivana formu ilave bir taşıyıcılık sağlar. (Yük tablolarındaki kapasiteye ilaveten)

* İstenilen boyda üretilerek yerinde uygulama esasına dayalı sandviç sistem sayesinde birbirlerinden bağımsız çalıştırılan 3 farklı malzemenin (Kaset, Üst Trapez. Taşyünü) bağımsız çalışmalarına müsaade eden bir sistemdir. Kaset Cephe özellikle genleşme, aderans (yapışma), taşıma ve uzun boy kullanabilme avantajlarına sahiptir. 


Foto Kaset Cephe Ürünlerimizin Uygulamalı Fotoğraf Galerisi İçin Lütfen Tıklayınız.